جت الاسلام و المسلمین غلامحسین مهدوی نژاد امام جمعه موقت سمنان در خطبه های آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه سمنان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت دوازدهم که به تازگی کار خود را آغاز کرده است با پشتوانه بیش از 40 میلیون رای وارد صحنه شده چرا که هم کسانی که به رئیس جمهور رای داده اند و هم کسانی که به وی رای نداده اند نظام اسلامی را تایید کرده اند.

امام جمعه موقت سمنان موفقیت دولت را موفقیت نظام دانست و افزود: همه تلاش کنند تا دولت منتخب مردم در برنامه های خود موفق شود.

مهدوی نژاد توجه دولت به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را ضروری دانست و گفت: تعامل با دنیا دستور اسلام است اما بدون تردید باید در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی و کسانی که می خواهند از ملت ها برده کشی کنند ایستاد.

وی با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل زورگویی قدرتهای جهانی در دهه های گذشته تصریح کرد: دولتمردان مطمئن باشند اگر در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند ملت و رهبری قاطعانه از آنها حمایت خواهند کرد.

امام جمعه موقت سمنان با تاکید بر حفظ وحدت و یکپارچگی در کشور گفت: اختلاف سلیقه طبیعی است اما این موضوع نباید وحدت کشور را برهم بزند چراکه دو قطبی شدن مملکت به سود هیچ کس نیست و نداهای تفرقه افکن هم غیرعقلانی و هم منفور است و مردم و رهبری نیز آنرا محکوم می کنند.

مهدوی نژاد با یادآوری فتنه سال 88 اظهار کرد: در سال 88 وقتی مردم حماسه ای آفریدند عده ای حق را برنتافتند و زمینه فشار و طمع دشمنان و بیگانگان را فراهم کردند.

وی ادامه داد: در سال 88 عده ای شیرینی آرای گسترده مردم را به کام همگان تلخ کردند و به زیرپا گذاشتن قانون و شعارهای ساختارشکنانه، درتلاش برای براندازی بودند.

خطیب موقت نماز جمعه سمنان در بخش دیگری از خطبه های خود با بیان اینکه خداوند بنده بیکار را دوست نمی دارد گفت: تلاش و کوشش برای زندگی ننگ نیست و سیره ائمه نشان می دهد که برای کسب روزی حلال عرق می ریخته اند.

مهدوی نژاد به جایگاه تعلیم و پرورش در جامعه اشاره کرد و افزود: برگزاری کرسی های آزاد اندیشه و مباحثه در علوم دینی و اعتقادی در کنار کار و تلاش، تراز انقلاب اسلامی را بالا می برد.

وی با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان گفت: قربان به معنای تقرب جستن به پیشگاه خداوند متعال است و قربانی کردن نیز صرفا به حجاج بیت الله محدود نمی شود و مستحب موکد است که مردم برای رفع نیاز مستمندان قربانی کنند.

امام جمعه موقت سمنان خاطرنشان کرد: به همین منظور ستاد زکات استان، نقاطی را مشخص کرده است تا ذبح تحت نظارت انجام شود و حاصل آن نیز بین نیازمندان جامعه توزیع گردد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :