ایرج گلینی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان سمنان در آرادان گفت: بسیج یک‌نهاد نیست، بلکه یک تفکر است و باید روزبه‌روز تقویت‌شده و گسترش یابد.

وی افزود: امروز ما در یک مقطع حساس از تاریخ قرار داریم و دشمنان اسلام و انقلاب از تمام توان خود برای گمراه کردن مردم و به‌ویژه نسل جوان استفاده می‌کند و ما با هوشیاری و بصیرت نباید اجازه دهیم تا دشمنان، اعتقادات و عقاید ما را از ما بگیرند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج آرادان یادآور شد: در حال حاضر نقشه دشمن و شیوه تهاجم آن‌ها تغییر کرده و با توجه به اینکه از طریق نظامی نتوانسته بر کشور و ملت ما غلبه پیدا کند، بنابراین به دنبال نفوذ از راه‌های دیگر است و سعی دارد تا از راه‌هایی نظیر اقتصاد، فرهنگ، دین و… مردم ما را تحت تأثیر خود قرار داده و به اهداف شوم و پلید خود دست پیدا کند که البته به لطف خدا و ائمه اطهار (ع) و هوشیاری، بصیرت و مدیریت رهبر فرزانه انقلاب نخواهد توانست تا افکار و اندیشه‌های خود را در این زمینه به ثمر بنشاند.

وی افزود: مسئله فرهنگ یکی از موضوعاتی است که بسیار مورد تأکید رهبری است و در همین زمینه نیز بسیج، مساجد و پایگاه‌های مقاومت ساکت ننشسته‌اند و شبانه‌روز در حال برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت فرهنگ در جامعه اسلامی هستند.

گلینی همچنین برگزاری یادواره‌های شهدا باهدف کم کردن فاصله جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت، مساجد، انقلاب و پایگاه‌های مقاومت بسیج را یکی از برنامه‌های فرهنگی عنوان و خاطرنشان کرد: دشمن در هیچ مقطعی ساکت نمی‌ماند و دائماً در حال برنامه‌ریزی برای به انحراف کشیدن نسل جوان جامعه است و این مسئله وظیفه ما را برای مراقبت از جوانان و نوجوانان این مرزوبوم سنگین‌تر خواهد کرد.

وی تأکید کرد: برای به ثمر رسیدن درخت انقلاب اسلامی بیش از 220 هزار شهید در دوران دفاع مقدس و نزدیک به 2400 شهید مدافع حرم تقدیم اسلام و انقلاب شده است و ما باید پاسدار خون شهدا باشیم تا مبادا خون شهدا پایمال شود و در روز قیامت شرمنده شهدا و خانواده‌های آن‌ها نشویم.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج آرادان در بخش دیگری از این گفتگو به فعالیت و خدمات بسیج در طول انقلاب اشاره و اظهار کرد: در بخش سازندگی شاهد فعالیت‌های بسیار خوبی از سوی بسیج هستیم که از آن جمله می‌توان به اردوهای جهادی، حضور پررنگ نیروهای بسیجی در زلزله اخیر استان کرمانشاه و کمک به مردم زلزله‌زده اشاره کرد.

وی گفت: فراخوان های عمومی بسیج برای بسیجیان و عموم مردم در طول سال ادامه دارد و هدف از این کار حفظ و تقویت آمادگی بسیجیان و سایر اقشار جامعه است و هر جا که حضور نیروهای بسیج ضروری باشد با تمام امکانات و توان درصحنه حاضر خواهیم شد و خدمات لازم را ارائه خواهیم کرد.

گلینی با بیان اینکه تشکیل بسیج اصناف و بسیج کارگری در شهرستان آرادان در حال پیگیری است، افزود: در طول سال برنامه‌های متنوعی توسط سپاه ناحیه مقاومت بسیج آرادان برگزار می‌شود و در مناسبت‌های ملی و مذهبی نیز همیشه بسیج یکی از پایه‌های اصلی اجرای این برنامه‌ها بوده و تا جایی که توان داشته به ایفای نقش پرداخته است.

وی ادامه داد: طرح بوستان سلامت در ایام اوقات فراغت تابستان، اردوهای سیاحتی و زیارتی بسیجیان و اعزام آنها به مناطق عملیاتی راهیان نور، ایجاد و فعالیت حلقه‌های تربیتی صالحین در بخش‌های مختلف ازجمله طرح‌ها و برنامه‌های بسیج در طول سال است که با استقبال بسیار خوب مردم و به‌ویژه قشر جوان جامعه همراه است و در مراسم هفته بسیج امسال برنامه‌های مختلف و متنوعی ازجمله برنامه‌های فرهنگی و یادواره شهدا، برنامه‌ها و مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف، برنامه‌های سیاسی و بصیرت افزایی، گردهمایی و تجمع بزرگ بسیجیان برگزار شد که بحمدالله شاهد استقبال خوبی از این برنامه‌ها بودیم.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج آرادان خاطرنشان کرد: مجمع بسیج شهرستان آرادان در حدود 2 سال است که تشکیل‌شده و هدف این مجمع شناسایی، جهت‌دهی و استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان بسیجی در جهت رفع موانع و مشکلات شهرستان و تأمین خواسته‌ها و مطالبات عمومی مردم است که امیدواریم در این زمینه بتوانیم با استفاده از توانایی و ظرفیت جوانان شهرستان آرادان قدم‌های خوبی برداریم.

وی ضمن تقدیر از حضور پرشور بسیجیان شهرستان آرادان در برنامه‌های مختلف هفته بسیج، یادآور شد: پایگاه‌های مقاومت بسیج باید روزبه‌روز تقویت شوند و ما باید همیشه شاهد حضور جوانان بسیجی در پایگاه‌های مقاومت بسیج، مساجد و نمازهای جمعه و جماعت باشیم که این حضور موجب ناامیدی و یأس دشمن خواهد شد.

گلینی در پایان از پیشرفت 20 درصدی سایت سپاه ناحیه مقاومت بسیج آرادان خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن از این سایت بهره‌برداری کنیم و شاهد ارائه خدمات بهتری توسط مجموعه بسیج و سپاه به همشهریان عزیز آرادانی باشیم.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :