گزارش سه ماهه آخر سال95 به شرح ذیل می باشد:

فعالیت های پایگاه شهید رجایی شهرستان شاهرود به شرح ذیل می باشد

دیدار با خانواده معظم شهدای شهرک رجایی و شهرک های همجوار
دیدار با آتش نشانان
حلقه و هیئت نوجوانان
حلقه جوانان
اردوی جهادی پایگاه
یادواره شهدای شهرک رجایی و شهرک های همجوار
مسابقات فوتبال دستی
جلسه توجیهی نیروها

دیدار با خانواده معظم شهدای شهرک رجایی و شهرک های همجوار

این دیدار با حضور فرمانده پایگاه و جانشین و جمعی از دوستان در هفته دفاع مقدس انجام شد

در این دیدار که از خانواده های معظم شهید کیقبادی و شهید مسلم اشرفی صورت پذیرفت فرمانده محترم پایگاه ضمن نظرخواهی در مورد کیفیت فعالیتهای پایگاه در سطح شهرک و هرچه بهتر شدن آن ، از ایشان به خاطر حمایت از بسیج تشکر کرد.

خانواده معظم شهدا نیز از حال و هوای شهید خود در آن زمان را می گفتند.فرزند شهید اشرفی از نحوه ی شهادت پدر بزرگوار خود گفت.

پدر ایشان در عملیات مرصاد با انفجار تانکر حمل سوخت به شهادت رسیده اند.

دیدار با آتش نشانان

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه جانسوز پلاسکو فرماندهی محترم به همراه برخی از اعضای شورای پایگاه به دیدار از آتش نشانان که در آتش نشانی بلوار عدالت مشغول خدمت به مردم هستند پرداختند.

حلقه و هیئت نوجوانان

این حلقه به سرگروهی برادر سید امین موسویان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین تیموری در پایگاه برگزار می گردد.

در این حلقه مربی محترم به همراه اعضا در زمینه مطالعه کتاب شهید دستغیب می پردازند. همچنین در این حلقه ها، اعضای محترم حلقه پیرامون مباحثی چون مسائل اعتقادی ،ضرر و زیان های شبکه های اجتماعی و برنامه هایی برای پرکردن بهتر اوقات فراغت و دیگر مسائلی که امروزه نوجوانان و جوانان با انها سروکار دارند می پردازند.

هیئت نوجوانان نیز دوشنبه هر هفته همراه با سخنرانی و سینه زنی و پذیرائی شام ، بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می گردد.

حلقه جوانان

این حلقه چهارشنبه های هر هفته بعد از نماز مغرب و عشا در منازل اعضای حلقه برگزار می شود.

موضوع محوری این حلقه بحث و گفتگو در مورد دین فطری است.در این حلقه اکثریت اعضای شورای پایگاه حضور دارند و در انتهای جلسه به بررسی و پاسخ به شبهات روز جامعه می پردازند.

اردوی جهادی پایگاه

با توجه به هماهنگی هایی که توسط مسئول بسیج سازندگی پایگاه جناب آقای محمدحسنی در زمینه اردوی جهادی این پایگاه با مدیر محترم مدرسه ابتدایی دخترانه حمیده( واقع در شهرک شهید رجایی) انجام شد فرمانده پایگاه به همراه بسیجیان تصمیم گرفتند که اقدام به رنگ آمیزی این مدرسه نمایند.

مسئول بسیج سازندگی هماهنگی های لازم را با سرگروههای حلقات صالحین و متربیان حلقه ها پایگاه انجام داد تا در این اردوی جهادی شرکت نمایند. در روز نخست بسیحیان پایگاه به جمع آوری وسایل پرداختند و برخی از آنها با نحوه ی کار با وسایل آشنا شدند و در روزهای بعدی اقدام به پوشاندن درب ها، پنجره ها ، سنگها و سرامیکهای حاشیه دیوارها وهمچنین لکه گیری و بتونه کاری سقف و دیوارها پرداختند و شروع به رنگ آمیزی نمودند.همچنین در پایان اقدام به شستشو و نظافت کف و شیشه ها پرداختند.

ضمنا فرمانده محترم حوزه مقاومت خاتم الانبیاء (ص) و مربی محترم پایگاه آقای محمود اکبری براین اردوی جهادی نظارت داشتند. اسامی شرکت کننده در اردو به شرح زیر می باشد.

سید محسن میری سید امین موسویان علیرضا محمدی
محسن محمود نژاد حمید رضا محمدی محمد حسین حسن ملکی
محمد حسنی علی یوسفی مصطفی نوروزیان
ساسان صفرزاده رضا شوکتی حسن عجم
اسماعیل شهابی مرتضی نجاریان محمود فردوسی
علی حسنی امیر حسین نجاریان محمد علیخانی
امیر آدینه علی قاسمی روح الله صدیقی

یادواره شهدای شهرک رجایی و شهرک های همجوار

یادوراه 26 شهید شهرک رجایی و شهرک های همجوار و یادبود شهدای مدافع حرم روز پنجشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد علی ابن موسی الرضا برگزار شد.

سخنران این مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین علیزاده معاون سیاسی ائمه جمعه سراسر کشور و مداحی ذاکر اهل بیت آقای نظری بودند.

در این محفل که با شب ولادت بی بی دوعالم حضرت زینب کبری سلام الله علیها مصادف بود ضمن تقدیر و تشکر از خانواد معظم شهدا از آتش نشان محل نیز تقدیر ه عمل آمد.

ورودی مسجد با پذیرایی چای عربی به یاد پیاده روی اربعین حسینی همراه بود.

همچنین پایگاه شهید رجایی میزبان میهمانن عزیزی چون فرمانده محترم گروه پدافند هوایی 10 محرم و فرمادهی ناحیه مقاومت و حوزه خاتم الانبیا(ص) و جمعی از آتش نشانان شهرستان شاهرود بود.

مسابقات فوتبال دستی

در این مسابقات که بین اعضای پایگاه برگزار شد به نفرات برتر جوایزی از طرف فرماندهی محترم پایگاه اهدا گردید.

جلسه توجیهی نیروها

در این جلسه که روز جمعه 13/12/95 برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا مرتضوی به تشریح ماهیت اصلی و اهمیت نقش بسیج در جامعه امروزی پرداختند. همچنین فرمانده پایگاه نیروهای خود را نسبت به برنامه های ماه آینده پایگاه توجیه کرد.در این جلسه فرم هایی بین اعضای جلسه پخش شد تا زمینه های علاقه مندی خود را مشخص کنند و یا اگر نظر و یا پیشنهادی برای هرچه بهتر شدن فعالیتهای پایگاه دارند، ارائه دهند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :